За наявності цих симптомів необхідно обов’язково отримати консультацію педіатра та ендокринолога в Одесі, оскільки вони можуть свідчити про появу серйозних ендокринних та гормональних проблем у дитини.
Причинами хвороб гормональної системи найчастіше стають аутоімунні захворювання та фактор спадковості. Також поширеними причинами є неправильне харчування, постійний стресс, погана екологічна ситуація в регіоні, родові патології. Лікар-ендокринолог зазвичай знає про такі фактори, тому на прийомі батькам або опікунам важливо розказати про харчування малюка, його звички, спадковість у сім’ї та ін.
Питання діагностики та лікування цукрового діабету знаходиться під постійним контролем Департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради та є предметом обговорення медичними закладами первинної ланки міста.
У нашій Дитячій поліклініці №6 “Compass”, у межах Compass Education, ми активно розвиваємо ендокринологічний напрямок.

Продовжуємо займатись темою цукрового діабету: від попередження до сучасного менеджменту лікування. Спілкування із фахівцями та розробка спільних планів є невід’ємною складовою успішної реалізації будь-якого проекту. Заплановано багато: обмін досвідом між фахівцями, фахові ендокринологічні школи для лікарів та медичних сестер, кабінети консультування із найпоширеніших питань батьків та дітей.
Ще один крок у наближенні до «золотого стандарту» – проведено навчання лікарів-ендокринологів нашого закладу та Дитячої міської поліклініки 2 по установці та правильному використанню у роботі приладів безперевного моніторингу глюкози (БМГ). Декілька пацієнтів Compass завдяки плідній дружній співпраці з компаніями Medtronic и Novo Nordisk безкоштовно отримали пристрої БМГ.

Було здійснено:
- Навчання лікарів з питань переваг безперервного контролю.
- Встановлення БМГ дітям із цукровим діабетом 1 типу.
- Налаштування програмного забезпечення у телефонах пацієнтів/їх батьків.
- Створення акаунтів лікарів-спеціалістів у програмі Сare Link для детального відслідковування результатів моніторингу.
Щиро сподіваємося, що такий моніторинг стане доступним для більшості пацієнтів із цукровим діабетом 1 типу, адже наразі єдиною перешкодою є ціна пристрою.