Дитяча ендокринологія

Дитячий ендокринолог — лікар, що діагностує, лікує та займається профілактикою хвороб ендокринної системи дітей та підлітків. Лікування стосується таких органів ендокринної системи: гіпофізу, щитоподібної та вилочкової залози, надпочечників, підшлункової та статевих залоз.

Показання

Ендокринолог працює разом з педіатром або сімейним лікарем, особливо коли лікування та корекція хвороб потребують великого проміжку часу.

Сімейний лікар або педіатр може повідомити необхідні дані щодо спадковості батьків, вагітності та пологів матері тощо.

У поліклініці Compass можна отримати консультацію дитячого ендокринолога – прийом проводиться за попереднім записом та направленням педіатра, що сприяє відсутності черг та комфорту маленьких пацієнтів та їх батьків. Також у поліклініці можна пройти базові лабораторні та УЗД дослідження. Лікар-ендокринолог приймає в Одесі в районі Таїрова, тому батькам не потрібно везти дітей далеко від дому, що особливо комфортно для родин з маленькими дітьми.

З чим звертатися до дитячого ендокринолога?

Оскільки, ендокринна система людини відповідає за розвиток та роботу організму, впливає на якість життя, то патології потребують вчасної діагностики та лікування. Тому батькам треба розуміти, коли для дитини візит до ендокринолога стає необхідністю.

Профілактичні огляди ендокринолога особливо важливі для новонароджених дітей та підлітків. В цьому віці найчастіше проявляються патології та порушення роботи ендокринної системи.

Основні симптоми гормональних захворювань:
 • ожиріння, надмірна вага, швидке набирання ваги при звичайному для дитини харчуванні;
 • різкі втрата ваги при нормальному апетиті та звичайних навантаженнях;
 • слабкість, денна сонливість, надмірна втома;
 • надмірна спрага в дитини, сухість в роті;
 • неприємний запах з ротової порожнини;
 • відставання в рості та розвитку, маленький зріст;
 • швидкий непропорційний ріст;
 • раннє статеве дозрівання: поява вторинних статевих ознак до 8 років;
 • відсутність вторинних статевих ознак у підлітків починаючи з 13-14 років;
 • збільшення щитоподібної залози, біль у шиї, напухання.

За наявності цих симптомів необхідно обов’язково отримати консультацію педіатра та ендокринолога в Одесі, оскільки вони можуть свідчити про появу серйозних ендокринних та гормональних проблем у дитини. 

Причинами хвороб гормональної системи найчастіше стають аутоімунні захворювання та фактор спадковості. Також поширеними причинами є неправильне харчування, постійний стресс, погана екологічна ситуація в регіоні, родові патології. Лікар-ендокринолог зазвичай знає про такі фактори, тому на прийомі батькам або опікунам важливо розказати про харчування малюка, його звички, спадковість у сім’ї та ін.

Питання діагностики та лікування цукрового діабету знаходиться під постійним контролем Департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради та є предметом обговорення медичними закладами первинної ланки міста.

У нашій Дитячій поліклініці №6 “Compass”, у межах Compass Education, ми активно розвиваємо ендокринологічний напрямок.

Профилактика сахарного диабета     Эндокринологическое направление в Compass Education     Эндокринологическое направление в Compass Education

Продовжуємо займатись темою цукрового діабету: від попередження до сучасного менеджменту лікування. Спілкування із фахівцями та розробка спільних планів є невід’ємною складовою успішної реалізації будь-якого проекту. Заплановано багато: обмін досвідом між фахівцями, фахові ендокринологічні школи для лікарів та медичних сестер, кабінети консультування із найпоширеніших питань батьків та дітей.

Ще один крок у наближенні до «золотого стандарту» – проведено навчання лікарів-ендокринологів нашого закладу та Дитячої міської поліклініки 2 по установці та правильному використанню у роботі приладів безперевного моніторингу глюкози (БМГ). Декілька пацієнтів Compass завдяки плідній дружній співпраці з компаніями Medtronic и Novo Nordisk безкоштовно отримали пристрої БМГ.

Обучение и установка приборов мониторинга глюкозы (БМГ)

Було здійснено:

 • Навчання лікарів з питань переваг безперервного контролю.
 • Встановлення БМГ дітям із цукровим діабетом 1 типу.
 • Налаштування програмного забезпечення у телефонах пацієнтів/їх батьків.
 • Створення акаунтів лікарів-спеціалістів у програмі Сare Link для детального відслідковування результатів моніторингу.

Щиро сподіваємося, що такий моніторинг стане доступним для більшості пацієнтів із цукровим діабетом 1 типу, адже наразі єдиною перешкодою є ціна пристрою.

Основні дитячі ендокринні хвороби

Цукровий діабет першого типу

Цукровий діабет другого типу

Ожиріння

Гіпотеріоз

Гіпертиреоз

Аутоімунний тиреоїдит

Захворювання гіпоталамуса

Недостатня кількість гормонів

Порушення секреції гормонів

Затримка статевого розвитку,

Занадто ранній статевий розвиток

Дифузний токсичний зоб

Наші спеціалісти

317 каб. Плащевич Олена Миколаївна

Дитячий ендокринолог

Філіал:

Глушка

Записатись на прийом до спеціаліста онлайн!