Лікувальна фізична культура

Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей — це комплекс вправ, розроблений з урахуванням фізіології дитячого організму для лікування, профілактики і реабілітації після хвороб.

Показання

ЛФК має доведену ефективність при таких хворобах у дітей як:
  • сколіоз, кіфоз, гіперкіфоз й інші порушення постави;
  • вальгусна деформація стоп;
  • плоскостопість.

Основною особливістю ЛФК для дітей є те, що вправи зазвичай гімнастичного характеру і спрямовані не тільки на лікування та корекцію недуг, але і на загальне оздоровлення і зміцнення зростаючого організму, а й правильному формуванню постави, гармонійному розвитку опорно-рухового апарату, поліпшенню координації рухів. Тому часто заняття ЛФК використовують, якщо у дитини знизився рівень адаптації до навантажень і спостерігається слабкість, задишка, прискорене серцебиття.

У поліклініці Compass працює повністю обладнаний кабінет ЛФК з необхідним спортивним інвентарем (скакалками, гімнастичними кулями і палицями, м’ячами, резинками і спеціальними тренажерами). В кабінеті працюють фахівці, які проводять сеанси лікувальної фізкультури для новонароджених, дітей дошкільного та шкільного віку. Лікарі розробили різні комплекси ЛФК в ігровій формі спеціально для дітей.

Які показання до занять ЛФК для дітей?

ЛФК для немовлят є одним з ефективних методів лікування при відставанні в рості і розвиткові, недоношеності і вроджених відхиленнях. Лікувальна фізкультура для дітей до року зазвичай включає класичні і динамічні вправи, заняття на фітболі. Однак, не варто плутати загальну зміцнювальну гімнастику для дітей з ЛФК, оскільки гімнастику проводить мама, а ЛФК проходить виключно під наглядом лікаря.

Також лікувальну фізкультуру рекомендують у випадках, коли дитина часто хворіє на ГРВІ, бронхіт, ангіну тощо, особливо з ускладненнями.

Як правило, ЛФК для дітей дошкільного та шкільного віку призначається при:
  • Порушеннях постави (сколіоз, кіфоз та інших).
  • Захворюваннях і патологіях нервової системи (ДЦП, перинатальні ураження та інші хвороби);
  • Реабілітації після різних травм, особливо при втраті моторних функцій;
  • Захворюваннях і патологіях кінцівок (плоскостопість, вальгуси стоп тощо);
  • Захворюваннях дихальної системи (бронхіальній астмі, частих бронхітах і ангінах, тонзилітах тощо);
  • Захворюваннях суглобів (вивихи, особливо дисплазія тазостегнового суглоба і т.д.).

Курс і тривалість ЛФК призначає тільки лікар: педіатр, травматолог, ортопед або хірург. Найчастіше цей метод лікування використовують разом з фізіотерапевтичними процедурами, оскільки так збільшується ефективність лікування.

Виокремлюють декілька форм ЛФК:

Ранкова гімнастика

Лікувальна гімнастика

Ходьба

Плавання

Гідрокінезотерапія

Спортивні ігри

Наші спеціалісти

306 каб. Добіжа Любов Вікторівна

Інструктор з ЛФК

Філіал:

Глушка
306 каб. Лазарева Наталія Валеріївна

Інструктор з ЛФК

Філіал:

Глушка

Записатись на прийом до спеціаліста онлайн!