Відділення реабілітаційної та паліативної допомоги

Підтримка Поруч!

Підтримка поруч!

Мобільна паліативна допомога дозволяє покращити якість життя пацієнтів, які зіткнулися з проблемами невиліковного захворювання або захворювання, що загрожує та обмежує життя.

Коли батьки при народженні дитини чують, що з дитиною щось негаразд, перше що відчувають — шок. Далі йде заперечення. У такій непростій ситуації дуже важливо, щоб із сім’ями поруч була підтримка.

Дитяча міська поліклініка №6 Compass має Відділення реабілітаційної та паліативної допомоги “#Підтримка_Поруч!”, роботу якого націлено на допомогу дітям та їх сім’ям, що її потребують.

Послуга мобільної паліативної допомоги дітям включає в себе професійний супровід та підтримку, які можна отримати за місцем перебування пацієнта та/або за допомогою засобів телекомунікації.

Допомога надається дітям від народження до 18 років. Направлення на отримання послуги виписує педіатр/сімейний лікар, з яким укладено декларацію чи лікуючий лікар дитини. Ці спеціалісти також визначають критерії включення дитини до паліативної допомоги.

Планові візити до пацієнтів здійснюються згідно з індивідуальним графіком для кожної сім’ї. Екстрена медична допомога надається за номером 103 службою швидкої медичної допомоги.

Перелік послуг бригади мобільної паліативної допомоги, які пацієнти отримують за потребою:

 • Координація та надання паліативної медичної допомоги дітям.
 • Складання плану спостереження пацієнта.
 • Оцінка соматичного стану пацієнта за органами і системами, психоемоційного та нутритивного стану. Надання відповідної підтримки та допомоги, застосування методів психологічного впливу та психотерапевтичних інтервенцій.
 • Оцінка, запобігання та лікування хронічного больового синдрому.
 • Визначення показів для кисневої підтримки. Спостереження та контроль за пацієнтами, що перебувають вдома на кисневій терапії або респіраторній підтримці.
 • Оцінка та визначення потреб пацієнтів у асистивних засобах для мобільності.
 • Складання та впровадження плану фізичної та психологічної/психічної адаптації пацієнта.
 • Направлення пацієнтів в інші заклади/підрозділи для надання їм вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.
 • Проведення консультацій спеціалістами паліативної служби для інших лікарів-спеціалістів.
 • Навчання членів родин (законних представників і осіб, які здійснюють догляд) пацієнта навичкам догляду за важкохворими.

Незважаючи на те, що всі медичні працівники, які працюють у педіатричній галузі, повинні знати основні принципи паліативної допомоги у дітей та підлітків, їх застосування вимагає спеціалізації лікарів, медсестер, психологів та соціальних працівників, які діють як мультидисциплінарна команда для досягнення спільних цілей, щоб надати якісну дитячу мобільну паліативну допомогу!

Мультидисциплінарна команада відділення реабілітаційної та паліативної допомоги Compass:

Отдел реабилитационной и паллиативной помощи

Кабінет відділення реабілітаційної та паліативної допомоги працює у нашій поліклініці за адресою
пр. Академіка Глушка, 32а — кабінет 222 (другий поверх).

Реабилитационная и паллиативная помощь Реабилитационная и паллиативная помощь

Особливості паліативної допомоги:
 • Паліативна допомога може розпочатися під час діагностики або в будь-який момент прогресування хвороби, навіть коли лікувальні заходи доцільні. Паліативний догляд за дітьми триває протягом усього життя дитини, супроводжує та підтримує дитину і сім'ю наприкінці життя, та продовжує цю підтримку у період скорботи стільки, скільки це потрібно. Основна увага приділяється покращенню та підвищенню якості життя та підтримці у разі втрати.
 • Паліативна допомога забезпечує найкращу якість життя тих, у кого діагностовано паліативне захворювання. Допомога зосереджується менше на лікуванні, а більше на тому, щоб допомогти дитині та її родині покращити якість життя.
 • Паліативна допомога може принести користь пацієнтам та їх родинам з моменту діагностики захворювання, що загрожує життю (при якому існує ймовірність передчасної смерті) або захворювання, що обмежує життя (яке неминуче призведе до передчасної смерті).
 • У паліативній допомозі ніколи не кажуть: "Ми більше нічого не можемо зробити". Допомога родині, в якій є дитина з паліативним діагнозом, доречна завжди. Якість життя дитини з паліативним захворюванням важлива для усієї родини, навіть коли це життя може бути недовгим. Дітям та сім’ям надається підтримка у пошуку нових важливих цілей, на які можна сподіватися та яких можна досягти.
 • Для полегшення стану та комфорту пацієнта можуть бути призначені сильнодіючі знеболюючі препарати. Але дозування цих ліків буде підібрано індивідуально, лише відповідно до потреб дитини, згідно оцінки болю, захворювання та стану дитини. Призначення даних препаратів полегшить тяжкий стан пацієнта та покращить якість його життя. Якщо буде потрібно збільшення дозировки препаратів, це можна пояснити, як результат толерантності до ліків, коли організм пристосовується, а не звикання. При правильно підібраному препараті, дозировці, режимі прийому і профілактиці побічних ефектів, виникає тільки обезболюючий єфект.
 • Дослідження показали, що навіть зовсім маленькі діти у дошкільному віці можуть усвідомлювати тяжкість стану свого здоров’я, навіть коли ніхто не повідомляє їм про їх хворобу. Діти можуть не обговорювати власні занепокоєння та страхи, оскільки не мають можливості це зробити або хочуть захистити своїх батьків чи опікунів від страшного характеру цих розмов. Ця змова про мовчання може згубно позначитися на фізичному та емоційному благополуччі дитини. В складі мультидисциплінарної команди мобільної паліативної допомоги працює психолог, який консультує сім'ї та допомагає знайти відповіді на хвилюючі питання.
 • Паліативна допомога для дорослих не може бути адаптована для дітей (хоча й є подібності). Дітям потрібна допомога, яка відповідає: їх стану/захворюванню (багато з яких не спостерігається у дорослих), їх вазі та зросту (впливає на дозування ліків), віку, розумінню свого стану та наслідків, духовному та емоційному усвідомленню тощо.

Реабилитационная и паллиативная помощь Реабилитационная и паллиативная помощь

Завітайте до нашої сторінки у Facebook, щоб дізнатись ще більше: Мобільна паліативна допомога дітям

Також більше інформації про мобільну паліативну допомогу ви можете знайти на нашому Youtube каналі “Дитяча міська поліклініка №6 Compass”: Центр паліативної та реабілітаційної допомоги “Підтримка Поруч!”

Звернутись по допомогу можна за телефоном:

Наші спеціалісти

201 каб. Гордієнко Ірина Сергіївна

Завідувачка відділення реабілітаційної та паліативної допомоги

Філіал:

Глушка
201 каб. Горшкова Вікторія Андріївна

Психолог відділення реабілітаційної та паліативної допомоги

Філіал:

Глушка
201 каб. Ільїна Катерина Олександрівна

Адміністратор відділення реабілітаційної та паліативної допомоги

Філіал:

Глушка
201 каб. Панаєва Наталя Іванівна

Сімейний лікар відділення реабілітаційної та паліативної допомоги

Філіал:

Глушка
201 каб. Федіна Олена Михайлівна

Педіатр відділення реабілітаційної та паліативної допомоги

Філіал:

Глушка
201 каб. Хаджи Діана Олександрівна

Медсестра відділення реабілітаційної та паліативної допомоги

Філіал:

Глушка

Записатись на прийом до спеціаліста онлайн!