Центр раннього втручання

Допомога сім'ям з дітьми, які виховують дітей з затримкою та порушеннями розвитку або ризиком їх виникнення, від 0 до 4 років.

Центр раннього втручання

Раннє втручання — це система комплексної психологічної, соціальної, медичної та педагогічної допомоги сім'ям, які виховують дітей від народження до чотирьох років із порушеннями розвитку або ризиком їх виникнення.

Система раннього втручання спрямована на підвищення компетентності батьків, для найкращого розвитку їх дитини та нормалізації життя всієї родини.

Раннє втручання передбачає систему комплексної, міждисциплінарної, сімейно-центрованої допомоги дітям.

Це робота батьків та фахівців у партнерстві! Нині раннє втручання змістилося від бачення дитини з особливими потребами, як головного отримувача послуг до бачення батьків, опікунів, сім’ї дитини, як головних отримувачів послуги, підтримки та допомоги.

Наш девіз: Втрутимось у проблему раніше, ніж проблема втрутиться в життя сім’ї!

У нашому Центрі раннього втручання дитина та сім’я отримують допомогу фахівців за програмою раннього втручання.

Вона включає в себе: зустрічі, що проводяться спеціалістами з дитиною та батьками, допомогу в організації домашнього простору та щоденного життя родини, домашнє візитування. Тобто, послуга надається вдома та в інших місцях, в яких сім’я може стикатися з проблемами та перепонами (дитячі майданчики, магазини тощо). Головна мета — підвищення можливостей дитини в її природньому середовищі.

Звернутись до Центру раннього втручання Compass можна з дитиною від народження до 4-х років за направленням педіатра чи невролога (лікуючого спеціаліста).

Кабінет раннього втручання працює у нашій поліклініці за адресою
пр. Академіка Глушка, 32а — кабінет 324 (третій поверх).

Центр раннього втручання Центр раннього втручання Центр раннего вмешательства. Центр раннього втручання

Послуга раннього втручання — довгострокова і безперервна. Останній рік в ранньому втручанні передбачає перехід з раннього втручання до інклюзивного дошкільного середовища (інклюзивне середовище ЗДО). Наш Центр Compass взаємодіє з інклюзивними центрами, до яких переходить дитина з програми раннього втручання. Підготовка до переходу в дошкільний освітній заклад починається фахівцями за рік до бажаного початку відвідування. Умовою успішної організації програми переходу є тісна співпраця між фахівцями  команди раннього втручання, фахівцями інклюзивно-ресурсного центру та працівників дошкільної освітньої установи.

Команда раннього втручання:
 • Психолог
 • Логопед, спеціаліст з АДК
 • Фахівець з фізичної реабілітації
 • Фахівець з соціальної роботи
 • Лікар дитячий невролог

Фахівці раннього втручання працюють з сім’єю в умовах її щоденного життя: вдома, на прогулянці, в інших місцях, де сім’я стикається з труднощами (на пошті, у магазині тощо). Бути мобільними муніципальній команді допомагають автівки (Compass-мобілі), що були придбані за рахунок Громадського бюджету м. Одеса! Це зручні та обладнані авто, що допомагають фахівцям встигнути до багатьох сімей та значно скорочують лист очікування!

Мобільна служба - Центр раннього втручання

Послуга раннього втручання необхідна для сімей, що виховують дітей, у яких:

 • Встановлено певний діагноз, що супроводжується затримками розвитку дитини (незалежно від ступеня важкості). Наприклад: синдром Дауна, церебральний параліч, розлади аутистичного спектру та інші.
 • Визначено затримку в розумовому, моторному, соціально-емоційному та комунікативному розвитку за допомогою скринінгів або тестів. Також підставою є наявність у батьків сумнівів і хвилювань щодо розвитку своєї дитини або питань стосовно відносин із маленькою дитиною, її поведінки, взаємодії з іншими людьми.
 • Є ризик появи затримки розвитку внаслідок певних чинників. Наприклад, у дітей, що народжені раніше терміну, дітей з малою вагою, дітей, які перебували в будинку дитини, дітей, які отримали будь-який травматичний досвід.

Скринінг розвитку — це процедура, яка рекомендована міжнародною асоціацією педіатрів та використовується в більшості країн Європи.

Через скринінг розвитку проходять майже всі діти від 0 до 3-4 років. Тому що, як можна більш раннє виявлення у дітей порушень розвитку або самого ризику їх виникнення, є дуже важливим кроком для сім’ї до отримання своєчасної і кваліфікованої допомоги, у вирішенні проблем які постали перед нею.

Саме для цього, на підставі наказу директора Дитячої міської поліклініки №6 Compass та Центру раннього втручання Одеса було організовано на постійній основі планове проведення скринінгу по системі ASQ-3 для дітей від народження і до 3-х років.

Скринінг дозволяє перевірити рівень розвитку дитини у 5-ти сферах:

 • Спілкування
 • Велика моторика
 • Дрібна моторика
 • Рішення проблем
 • Особисті соціальні навички

Результати скринінгу показують в якій з трьох зон (білій, сірій або чорній) знаходиться розвиток дитини, і якщо є проблема хоча б в одній з сфер (чорна зона) або розвиток знаходиться в “сірій” зоні, сім’я може отримати консультацію в Центрі раннього втручання і отримати допомогу спеціалістів.

Проходження скринінгу займає до 20 хвилин, проте важливість його проведення важко переоцінити.

Compass — завжди на сторожі здоров’я своїх пацієнтів! Адже нам довіряють найдорожче!

Центр раннего вмешательства. Центр раннього втручання Центр раннего вмешательства. Центр раннього втручання Центр раннего вмешательства. Центр раннього втручання

Завітайте на нашу сторінку у Facebook, щоб дізнатись ще більше: Центр раннього втручання

Також більше інформації про раннє втручання ви можете знайти на нашому Youtube каналі “Дитяча міська поліклініка №6 Compass”: плейліст “Центр раннього втручання”.

 

Звернутись по допомогу можна за телефоном:

Центр раннего вмешательства. Центр раннього втручання

З чим можна звернутись до
Центру раннього втручання Compass:

Синдром Дауна

Затримки розвитку

Епілепсія

Розлади аутистичного спектру

Дитячий церебральний параліч

Післяродові травми

Народження раніше терміну

Команда ЦРВ

324 каб. Бичковська Світлана Олександрівна

Адміністратор ЦРВ

Філіал:

Глушка
324 каб. Паламарчук Дарина Олександрівна

Практичний психолог ЦРВ

Філіал:

Глушка
324 каб. Сабат Марія Олександрівна

Логопед ЦРВ, спеціаліст з АДК

Філіал:

Глушка
324 каб. Шейк-Сейкін Олексій Анатолійович

в.о. завідувача ЦРВ

Філіал:

Глушка

Записатись на прийом до спеціаліста онлайн!