Дитяча інфектологія

Інфектологія — напрямок медицини, який займається вивченням інфекційних захворювань та патогенів, способів їх розповсюдження та методів лікування. Лікар, який працює в цьому напрямку, називається інфекціоністом (або інфектологом).

Чим займається лікар-інфекціоніст

Дитячий інфекціоніст лікує дитячі хвороби, до яких часто не схильні дорослі або які мають особливості перебігу у дитячому віці.

Так, наприклад, до ротавірусів та кишкових інфекцій більш схильні діти раннього віку. Спеціаліст використовує знання мікробіології та епідеміології, щоб попереджати епідемії серед дітей, оскільки у колективах шкіл та дитячих садочків інфекційні хвороби швидко поширюються.

З чим звертатися до дитячого лікаря-інфектолога?

Прийом у інфекціоніста починається зі збору анамнезу в дитини та батьків, перегляду медичних записів від інших лікарів. Далі лікар може встановити діагноз, або направити на додаткові аналізи. Після додаткових обстежень інфекціоніст може встановити діагноз і призначити лікування. Також фахівець може призначити карантин для дитини та тих, хто з нею контактував.

За прямої загрози життю або складного лікування, спеціаліст може порадити госпіталізацію. Також на консультації інфекціоніст може порадити специфічну дієту або екстрену вакцинацію (наприклад, у випадках загрози зараження правцем або сказом).

У поліклініці Compass можна отримати консультацію дитячого інфекціоніста за направленням від педіатра або сімейного лікаря. Записатися на прийом до інфекціоніста можна телефоном та онлайн за допомогою Порталу пацієнта або Telegram-бота. Точно встановлений день та час прийому в лікаря-інфекціоніста позбавляє необхідності сидіти в довгих чергах та зменшує шанс інфікування інших людей.

Дитячий лікар-інфекціоніст лікує такі групи хвороб:
  • інфекції шкіри та слизових оболонок — зазвичай передаються контактним шляхом;
  • кишкові інфекції — зараження відбувається через рот (типові для дітей «інфекції немитих рук», коли дитина бере до рота брудні руки або речі та продукти);
  • інфекції дихальних шляхів — зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом;
  • кров’яні інфекції — зараження відбувається через повторне використання голок шприців, переливання крові (нетрансмісивні) або через кров укусами комарів, кліщів, бліх тощо (трансмісивні).

Найпоширеніші дитячі інфекційні хвороби

Кір

Вітряна віспа

ВІЛ, СНІД

Краснуха

Ротавірусні інфекції

Аденовірусні інфекції

Ентеровірусні інфекції

Інфекційний гепатит всіх форм

Дифтерія

Менінгіт (вірусний та бактеріальний)

Коклюш

Паротит

Наші спеціалісти

6 каб. Дрогомирецька Олена Миколаївна

Дитячий інфекціоніст

Філіал:

Філатова

Записатись на прийом до спеціаліста онлайн!