Дитяча отоларингологія

Дитячий отоларинголог — доктор, який виявляє, лікує і займається профілактикою хвороб вух, горла, носа та придаткових пазух. До того ж дитячий ЛОР-лікар займається проблемами часткової або повної втрати слуху.

Показання

Направлення до отоларинголога виписує педіатр, який завжди готовий відповісти на хвилюючі питання батьків і дітей, надати рекомендації з гігієни та режиму дня для здоров'я маленького пацієнта.

Отоларинголог — другий за відвідуваністю лікар після педіатра, оскільки діти схильні до хвороб вуха-горло-носа через незміцнілий імунітет і застудні захворювання.

ЛОР в Compass проводить огляди і процедури акуратно, не доставляє дітям зайвого дискомфорту. Лікар встановлює довірливий контакт з пацієнтом, що допомагає з’ясувати всі симптоми. В майбутньому дитина не буде боятися лікаря і процедур, а буде спокійно ставитися до лікування та прийомів.

Разом з алергологом він діагностує алергію і підбирає оптимальне лікування для дитини відповідно до її віку.

Дитячі ЛОР-хвороби зазвичай проявляються яскравими симптомами і відчуттям болю, вони часто супроводжують вірусні інфекції. У ранньому віці пацієнти схильні до появи ускладнень, які призводять до розвитку хронічних ЛОР-захворювань.

У дітей хвороби ЛОР-органів взаємопов’язані між собою. Інфекції у маленьких пацієнтів рухаються від носа до горла, а потім в трахею і без лікування призводять до бронхіту.

Причина серйозних захворювань горла і носа у дітей — часті застуди та ускладнення. Важливу роль відіграє також будова та особливості дитячого організму, в результаті чого з’являються проблеми з аденоїдами, мигдалинами і судинами носа. Хвороби вуха часто виникають через неправильну або недостатню гігієну слухових проходів і вушних раковин.

Батькам варто уважно ставитися до скарг дітей, не займатися самолікуванням та не захоплюватися народною медициною. Такі дії призводять до серйозних наслідків: захворювання вух у дітей стають причиною повної або часткової глухоти, хвороби гортані ведуть до постійного больового синдрому і втрати голосу, а носа — до проблем з диханням. Без призначення лікаря не можна самостійно приймати лікарські препарати, в тому числі й антибіотики. Тільки отоларинголог або педіатр може визначити схему лікування, призначити таблетки, антибіотики і спеціальні процедури.

Симптоми ЛОР-захворювань (хвороб ЛОР-органів) у дітей:
 • біль і першіння в горлі;
 • осиплість і втрата голосу;
 • біль в носі і носових пазухах;
 • біль у вухах;
 • біль в голові і шиї;
 • зниження слуху;
 • шум, дзвін у вусі;
 • закладеність носа і важке дихання;
 • проблеми з диханням і ковтанням (боляче або важко це робити);
 • сльозотеча;
 • часті носові кровотечі;
 • будь-які виділення (крім сірчаних) з вух, гнійні або з домішкою крові — з носа.

При появі одного і більше симптомів важливо звернутися до педіатра і отоларинголога за консультацією.

Також у Центрі раннього втручання є послуга скринінгу слуху.

При народженні дитини, ще у пологовому будинку дитині роблять перші тестування слуху. Найбільш інформативними методами є:

 • Реєстрація коротколатентних слухових викликаних потенціалів — досить короткі звукові сигнали (клацання або ж короткі тональні посилання), що викликають особливі електричні потенціали у стовбурі мозку, які фіксує апарат.
 • Отоакустична емісія — це дуже слабкі звуки, що реєструються в слуховому ході, але генеруються у завитці внутрішнього вуха як побічний продукт роботи зовнішніх волоскових клітин.

У ряді випадків новонародженим проводять аудіометрію. Аудіометрія — це метод діагностики, який дозволяє визначити гостроту слуху, дати оцінку виду і характеру порушень слухової функції, уточнити рівень ураження звукового аналізатора. Процедура проводиться із застосуванням електроакустичного обладнання. За допомогою цього методу лікар може виявити патологію навіть на ранніх стадіях розвитку.

Якщо ви маєте підозри або опасіння з приводу стану слуху вашої дитини ви завжди можете звернутись за допомогою!

Поширені ЛОР-хвороби у дітей

Тонзиліт

Фарингіт

Ларингіт

Гайморит

Трахеїт

Ангіна

Аденоїдит

Інородні тіла у ЛОР-органах (сторонні предмети в області носоглотки, ротоглотки, вух)

Сірчані пробки

Риніт

Синусит

Отит

Порушення слуху

Наші спеціалісти

319 каб. Богданова Світлана Сергіївна

Дитячий отоларинголог

Філіал:

Глушка
32 каб. Величко Юлія Юріївна

Дитячий отоларинголог

Філіал:

Філатова
319 каб. Затула Сергій Миколайович

Дитячий отоларинголог

Філіал:

Глушка
32 каб. Ковальчук Леонід Васильович

Дитячий отоларинголог

Філіал:

Філатова

Записатись на прийом до спеціаліста онлайн!