Дитяча хірургія

Дитячий хірург — доктор, який діагностує та лікує оперативними методами вроджені патології, хвороби і травми. Лікар працює з дітьми з огляду на фізіологічні особливості, оскільки лікування дитячих хвороб і травм відрізняється від дорослих.

Показання

Профілактичні огляди хірурга важливі для нормального розвитку дитини, оскільки не завжди при патологіях проявляються гострі симптоми.

Рання діагностика і призначення лікування дає більше шансів на одужання.

Перші профілактичні прийоми проходять в 3, 6 і 12 місяців, далі — щороку до школи. Школярі повинні відвідувати профілактичні прийоми раз на 2 роки. Педіатр направляє на огляд при вступі дитини в садок або школу, перед початком занять у спортивних секціях та під час профогляду в підлітковому віці.

Батькам важливо пам’ятати, що консультація дитячого хірурга — не перше ланка в обстеженні і лікуванні дітей. Якщо з’явилися симптоми, то варто звернутися до педіатра. Далі лікар (за необхідності) направить до спеціаліста або на обстеження.

Хірургія в Compass спрямована на встановлення контакту і коректні опитування маленьких пацієнтів щодо скарг. Спеціалісти враховують дитячу анатомію, складність оперативного втручання і ризики, тому в першу чергу призначають неоперативні методи втручання. Якщо операції не уникнути, то будуть призначені мало травматичні методи, з меншим втручанням (малоінвазивні методи).

Основні симптоми та скарги, з якими варто звернутися до дитячого хірурга:
  • різкий гострий біль в животі;
  • біль в спині, шиї, кінцівках;
  • травми: підозри на переломи, забої, вивихи, травми з попаданням сторонніх предметів в тіло;
  • поява новоутворень;
  • великі рани (всі види);
  • запалення та нагноєння ран;
  • труднощі з сечовипусканням;

Іноді хірургія дітей і підлітків не обходиться без ургентних (складних) операцій. Це відбувається у випадках внутрішніх кровотеч, гострого апендициту, непрохідності кишечника та інших органів шлунково-кишкового тракту, грижах, патологіях внутрішніх органів і великих травм (проникнення сторонніх предметів в тіло, відкриті переломи та інші). Під час таких ситуацій головне не заважати хірургам виконувати роботу, прислухатися до рекомендацій, правильно повідомляти медичні дані дитини: розповісти про стан здоров’я дитини, хронічні хвороби, перенесені травми.

Розповсюджені дитячі хірургічні проблеми

Кровотечі (зовнішні і внутрішні)

Абсцеси

Пухлини

Переломи

Різні види ран

Гострий апендицит

Хвороби шлунково-кишкового тракту

Пороки розвитку статевих органів

Пороки розвитку опорно-рухової системи

Попадання сторонніх предметів в ніс, рот, гортань, стравохід

Грижі, їх защемлення

Нагноєння ран

Наші спеціалісти

31 каб. Бузков Юрій Вікторович

Дитячий хірург

Філіал:

Філатова
31 каб. Мартинов Ігор Генадійович

Дитячий хірург

Філіал:

Філатова
106 каб. Ткаченко Леонід Павлович

Дитячий хірург

Філіал:

Глушка

Записатись на прийом до спеціаліста онлайн!