Ортопедія та травматологія

Дитячий ортопед-травматолог — лікар, який діагностує, попереджає та лікує хвороби та вади опорно-рухової системи, викликані різними чинниками.

Показання

Дитяча травматологія — напрям медицини, що лікує ушкодження опорно-рухового апарату, які виникають внаслідок травм.

 Зазвичай це легкі травми — забої, розтягнення м’язів або зв’язок. Але в період канікул, особливо в літній та зимовий час, кількість травм збільшується, виникає більша кількість серйозних: струсів мозку, переломів кінцівок, вивихів суглобів та розривів зв’язок.

Якщо ваша дитина після прогулянок та ігор жаліється на біль в тілі або має травму і видимі ушкодження, варто негайно привести її до дитячої травматології в Одесі. Дитину оглянуть спеціалісти, за потреби зроблять рентген або інші обстеження, щоб встановити характер ушкоджень. На перелом або травму, які потребують фіксації, спеціалісти накладуть гіпс або шину, а при виявленні струсу мозку — госпіталізують.

Також до травматології в Одесі можна потрапити не лише зі “свіжими”, а й з більш старими травмами або їх наслідками, але це ускладнює лікування та одужання дитини. Зазвичай такі пацієнти потребують не тільки діагностики та лікування, а й подальшої реабілітації. У таких випадках травматологи співпрацюють разом із фізіотерапевтами.

Дитячого ортопеда-травматолога в Одесі також відвідують в разі травмування дитини. Батькам особливу увагу треба звернути на травми маленьких дітей, оскільки вони не завжди можуть пояснити де і як болить, а тому не спеціалісту важко оцінити характер ушкоджень. Якщо не лікувати серйозні травми, вони стають причинами розвитку ускладнень та навіть інвалідізації.

Основні види травм, з якими варто звернутися до дитячого травматолога:

 • забої;
 • підозра на перелом;
 • відкритий перелом;
 • розтягнення;
 • підозри на розриви зв’язок;
 • вивихи.
Дитяча ортопедія — напрям медицини, що лікує хвороби і вади розвитку дитячого опорно-рухового апарату.

Особливу увагу ортопедія приділяє дітям з вродженими захворюваннями або порушеннями роботи опорно-рухового апарату. Наприклад, з викривленнями кінцівок, різною довжиною ніг, дисплазією тазобедрених суглобів. Сучасна ортопедія в Одесі успішно лікує та займається реабілітацією вроджених хвороб і вад, якщо вони виявлені на ранніх етапах життя малюка. Тому важливо не нехтувати профілактичними оглядами ортопеда в разі отримання направлення від педіатра.

У сучасній медицині ортопедія та травматологія пов’язані між собою, тому часто їх об’єднують в одне ціле, а лікарів називають ортопедами-травматологами.

Необхідність звернення до ортопеда визначає педіатр або сімейний лікар. Найчастіше ортопед потрібен дітям із порушеннями розвитку або родовими травмами. Тому особливо важливими стають профілактичні огляди для дітей до одного року, які проводяться у віці одного місяця, трьох місяців та півроку. В 6 місяців зазвичай роблять ультразвукову діагностику для виключення дисплазії тазостегнових суглобів.

Основні симптоми, з якими необхідно звернутися до відділення дитячої ортопедії в Одесі:

 • асиметрічні складочки на ногах малюка;
 • підтягування ніжок до себе;
 • постійне нахиляння голови вбік;
 • одна ніжка коротша за іншу;
 • клишоногість або спирання при ходьбі на одну частину стопи;
 • нерівне сидіння, ходіння;
 • видимі викривлення спини або грудної клітки;
 • будь-який періодичний біль в кінцівках.

У віці після одного року дитячого ортопеда радять відвідувати раз на рік. Особливу увагу на поставу дітей треба звертати у підлітковому віці: велике навантаження у школі та проведення вільного часу за комп’ютером шкодять правильному розвитку молодого скелета.

Основні ортопедично-травматологічні проблеми

Дисплазія тазостегнових суглобів

Переломи (закриті або відкриті, зі зміщенням та без, складні та прості)

Удари та забої, вивихи суглобів (свіжі, несвіжі, застарілі)

Сколіоз

Розриви, розтягнення зв'язок та м’язів

Плоскостопість

Паралічі

Приведені стопи

Вальгусна або варусна стопа

Струс мозку

Кіфоз

Кривошия

Наші спеціалісти

106 каб. Іожиця Вячеслав Вячеславович

Дитячий ортопед-травматолог

Філіал:

Глушка
106 каб. Ромашко Олександр Олександрович

Дитячий ортопед-травматолог

Філіал:

Глушка

Записатись на прийом до спеціаліста онлайн!