Дитяча неврологія

Дитячий невролог — лікар, який займається лікуванням, контролем і профілактикою захворювань центральної і периферичної нервової системи, усуває наслідки родових травм. Також лікар разом з педіатром контролює процес психічного, психомоторного та емоційного розвитку дитини.

Показання

Неврологічні захворювання у дітей не проходять з віком, а, як правило, тільки посилюються, загрожуючи повноцінному розвитку і життю пацієнтів.

Якщо з’являються відповідні симптоми та дивна поведінка, необхідно звернутися до педіатра, який направить до дитячого невропатолога. Рання діагностика допомагає лікувати і коригувати неврологічні хвороби.

Неврологія в Compass допомагає переживати наслідки травм, всебічно розвиватися і, за необхідності, супроводжує дітей і батьків на довгому шляху одужання і реабілітації.

У поліклініці Compass функціонує Центр раннього втручання для пацієнтів з проблемами розвитку або ризиком їх появи. Ініціатива допомагає пройти скринінг онлайн і отримувати допомогу сім’ям з такими дітьми.

З чим звертатися до невролога?

Оскільки неврологічні хвороби у дітей вимагають швидкого реагування, педіатр і невролог для дитини повинні стати провідниками на шляху дорослішання. Це важливо ще й тому, що іноді батьки приймають симптоми за прояви дитячого віку.

Здорові пацієнти віком від одного року повинні відвідувати профілактичні огляди раз на рік. У випадку серйозних хвороб, відвідують спеціаліста на регулярній основі згідно з індивідуально розробленим графіком.

Основні симптоми неврологічних хвороб:
  • головні болі;
  • тіки і мимовільні посмикування;
  • проблеми зі сном;
  • монотонні рухи дитини, наприклад похитування;
  • судоми;
  • відставання в розвитку;
  • часті випадки втрати свідомості.

Залежно від віку дитини з’являються характерні симптоми, які повинні стурбувати педіатра та батьків:

У новонароджених: випирання тім’ячка, деформація черепа і випирання очей, судоми, млявість або постійна напруга м’язів тіла, рясне і часте зригування, затримка у психомоторному розвитку, відсутність реакції на батьків і рідних;

У дошкільнят й учнів молодших класів до перерахованих симптомів можуть додатися: неуважність, відстороненість в спілкуванні та іграх з однолітками, «ритуальна» поведінка (повторює одні й ті ж дії, постійно впорядковує і сортує предмети).

У підлітків: апатія, млявість, страхи і тривоги без причини, замикання в собі, різкі скачки ваги, постійна зміна настрою, безпричинна агресія.

При наявності таких симптомів слід звернутися за консультацією до невролога. Якщо доктор також відправляє на консультацію до логопеда, офтальмолога, дефектолога, психолога або психіатра — це нормальна практика, оскільки ці фахівці працюють в тісній кооперації.

Важливо звернути увагу, якщо у школярів і підлітків з’являються подібні симптоми. Вони — яскраві представники не тільки хвороб, але і дитячих нервових розладів, які активно з’являються в середній і старшій школі.

Вчені ще вивчають причини появи дитячих нервових розладів. Однак вже з’ясували, що перебіг вагітності і пологів впливає на неврологічний розвиток дитини. Патології розвитку нервової системи, прийом наркотиків, алкоголю, нікотину та ліків, інфекції в період вагітності, травми і ускладнення під час пологів стають причинами відхилень у новонароджених. Важливо також щоб дитина росла і розвивалася в безпечному середовищі без стресу — грала, розмовляла і спілкувалася з дорослими та однолітками.

Поширені дитячі неврологічні порушення

Травми голови і хребта

ДЦП

Синдром Дауна і його наслідки

Затримки психомоторного, психічного та мовного розвитку

Наслідки родових травм

Травми голови і хребта

Заїкання

Епілепсія

Енурез (нетримання сечі)

Синдром гіперзбудливості

Синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ)

Розумова відсталість

Порушення сну

Підвищений внутрішньочерепний тиск

Наші спеціалісти

40 каб. Жук Олександр Георгійович

Дитячий невролог

Філіал:

Філатова
301 каб. Лісовська Марина Олегівна

Дитячий невролог

Філіал:

Глушка
301 каб. Удовенко Тетяна Владіславівна

Дитячий невролог

Філіал:

Глушка
40 каб. Чепеленко Оксана Вікторівна

Дитячий невролог

Філіал:

Філатова

Записатись на прийом до спеціаліста онлайн!