Педіатрична допомога

Лікар-педіатр діагностує та лікує дитячі хвороби, контролює фізичний та нервово-психічний розвиток дітей, займається профілактикою хронічних хвороб.

Показання

Доктор стає першою ланкою в лікуванні дитячих захворювань: проводить діагностику, з'ясовує симптоми, за потреби направляє на аналізи й до вузькоспеціалізованих лікарів.

Також лікар консультує батьків з різних питань, пов’язаних із вихованням дітей.

Педіатрія в Compass допомагає не тільки знайти дитячого лікаря, але і придбати надійного радника та друга для сім’ї, який разом з нею пройде складний шлях від народження до дорослішання дитини. Для цього укладають декларацію з лікарем-педіатром, яка гарантує безкоштовну медичну допомогу для маленьких пацієнтів.

Огляди бувають планові та позапланові. Як правило, батьки приводять дітей у випадках розвитку серйозних хвороб та екстрених ситуацій, що неправильно, оскільки прийом педіатра – головний інструмент моніторингу здоров’я та розвитку дитини, а іноді й єдиний спосіб виявити небезпечні симптоми. Батьки не розуміють, навіщо потрібен педіатр, коли діти здорові. Проте, дитячий лікар не тільки лікує хвороби, а й займається профілактикою, вакцинацією та контролем розвитку дітей.

Педіатр для новонароджених і немовлят особливо необхідний. Плановий огляд відбувається протягом місяця після виписки з пологового будинку. Плановий огляд проводиться протягом місяця після виписки з пологового будинку. Доктор оцінює стан здоров’я дитини, вимірює зріст і вагу, перевіряє відповідність нормам розвитку, при потребі корегує харчування малюка і відповідає на питання, які хвилюють батьків. Далі, в період до двох років, важливо відвідувати лікаря кожні три місяці.

Педіатри також:
 • видають необхідну медичну документацію — довідки про здоров'я і групу для занять фізкультурою, лікарняні листи, звільнення від уроків фізичної культури;
 • рекомендують тип вигодовування для немовлят, розповідають як вводити прикорм і контролюють процес;
 • допомагають запобігати хворобам, здійснюють медичне спостереження дітей з хронічними захворюваннями, психо-фізіологічними відхиленнями розвитку;
 • ведуть календар щеплень, оглядають маленьких пацієнтів перед імунізацією;
 • призначають планові обстеження і аналізи, направляють до фахівців.

Позапланові огляди проводяться, якщо дитина захворіла. На прийомі педіатр збирає анамнез: запитує про симптоми, коли з’явилися, вивчає історію хвороби. Далі проводить огляд, направляє на аналізи або на консультацію до фахівця.

Основні симптоми з якими варто звернутися до лікаря:

 • підвищення температури тіла, озноб;
 • кашель, чхання, біль в горлі;
 • висип на тілі або голові;
 • нудота, блювота, діарея;
 • травми або забиті місця;
 • зміни апетиту або активності, сонливість;
 • інші нетипові для дитини стани або поведінка.

Важливо знати, що при гострому нездужанні і симптомах, які роблять некомфортним або небезпечним відвідування лікарні, можна викликати лікаря додому. Це можливо зробити, якщо батьки уклали декларацію з педіатром. Ця проста процедура забезпечує гарантію отримання безкоштовної медичної допомоги від педіатра, з яким вона укладена. Також, з педіатром можна зв’язатися і проконсультуватися телефоном або в месенджері.

Поширені дитячі хвороби

ГРВІ

Пневмонія

Дерматит

Гастрит

Кір

Алергія

Бронхіт

Поліомієліт

Вітряна віспа

Вірисний паротит (свинка)

Коклюш

Гострі кишкові інфекції

Паразитарні інфекції

Ангіна

Доброякісні та злоякісні новоутворення

Наші спеціалісти

Філіал:

Глушка

Філіал:

Глушка

Філіал:

Глушка

Філіал:

Глушка

Філіал:

Філатова

Філіал:

Філатова

Філіал:

Філатова

Філіал:

Філатова

Філіал:

Філатова

Записатись на прийом до спеціаліста онлайн!