Дитяча офтальмологія

Дитячий офтальмолог (окуліст) – лікар, який діагностує, лікує та займається профілактикою очних хвороб у дітей.

Показання

Очі забезпечують одну з найважливіших функцій для комфортного життя людини — дають можливість бачити.

При цьому органи зору є досить крихкими та вразливими. Офтальмологи рекомендують дітям проходити регулярне обстеження – не рідше одного разу на рік (краще 1 раз в 6 місяців). Саме регулярна перевірка зору є запорукою профілактики захворювань очей.

У світі більше 2-х мільярдів людей страждають від хвороб очей. Дитячий зір став особливо вразливим в епоху розвитку гаджетів. Поганий зір знижує успішність дітей в школі, загрожує безпеці під час ігор.

Хвороби очей легше коригуються і простіше лікуються при ранній діагностиці в дитячому віці. Тому важливо регулярно проходити профілактичні огляди у офтальмолога.

Дітей до року приводять на прийом раз на 3 місяці. Доктор оглядає дитину, переконується, що розвиток зору проходить нормально. Далі огляд проходить в 2,5-3 роки перед дитячим садком, щоб переконатися в нормальному розвитку органів зору та оцінити гостроту зору. Ще один обов’язковий прийом проходить перед вступом до школи (6-7 років). Також профілактичну діагностику необхідно проходити щорічно під час навчання в школі (через сильне постійне навантаження на органи зору).

Мета офтальмології в Compass: зберегти зір маленьких пацієнтів. Лікар проводить огляд, ставить діагноз, призначає препарати або процедури, контролює лікування.

Направлення до офтальмолога виписує педіатр, який завжди готовий відповісти на питання, які хвилюють батьків і дітей, дати рекомендації з гігієни та режиму дня для здоров’я маленьких очей. Офтальмолог разом із педіатром, неврологом і дефектологом лікує та адаптує дітей з важкими генетичними хворобами і проблемами розвитку, а з хірургами рятує зір дітей після травм.

Якщо у дитини з’являються симптоми, які можуть вказувати на наявність хвороб очей — необхідно звернутися до педіатра. Крім явного погіршення зору, є ще ряд симптомів, з якими варто отримати консультацію фахівця.

Основні симптоми захворювань очей:
  • запалення і почервоніння повік і очного яблука;
  • сльозотеча;
  • виділення з ока, в тому числі і гнійні;
  • світлобоязнь;
  • нечіткі предмети та зображення перед очима;
  • свербіж;
  • біль і ріжучі відчуття в очах;
  • розфокусування зору;
  • постійні «мушки» перед очима;
  • головні болі і втома очей.

Батьки звикли звинувачувати гаджети в погіршенні зору дітей. Однак хвороби розвиваються через цілу низку причин: патологій внутрішньоутробного розвитку і генетичного фактора, вірусних і бактеріальних інфекцій, неврологічних захворювань і травм голови і очей, хімічних і сонячних опіків.

Крім короткозорості і далекозорості офтальмолог лікує запальні, дегенеративні та вірусні хвороби у дітей.

Поширені захворювання очей у дітей

Міопія (короткозорість)

Гіперметропія (далекозорість)

Спазм акомодації

Косоокість

Астигматизм

Порушення кольоросприйняття

Новоутворення

Вроджена глаукома

Ретинопатія недоношених

Кон'юнктивіт

Вроджена катаракта

Кератит

Наші спеціалісти

321 каб. Виходець Олександра Миколаївна

Дитячий офтальмолог

Філіал:

Глушка
39 каб. Курочка Алла Вікторівна

Дитячий офтальмолог

Філіал:

Філатова

Записатись на прийом до спеціаліста онлайн!